Zaznacz stronę

Cole & Son

Marka Cole & Son jest angielską firmą produkującą tapety, która posiada niezwykle barwną historię. Firma założona w 1875 roku przez Johna Perry’ego, syna kupca z Cambridgeshire, początkowo produkowała maszyny, które umożliwiły ponowne wprowadzenie procesu flokowania tapet.

Choć na początku było to niewielkie przedsięwzięcie, po zaledwie 8 latach Perry otworzył pierwszą fabrykę. W początkach XX wieku zdołał opracować skomplikowaną metodę, która pozwalała na odtworzenie faktury jedwabiu na papierze. Ten luksusowy dodatek szybko przyczynił się do zwiększenia popularności produktów Perry’ego.

W 1941 roku A.P. Cole przejął przedsiębiorstwo od poprzedniego właściciela, już wtedy cieszącego się znacznym uznaniem. Siedem lat później w zakładach Cole & Son powstały jedne z pierwszych platform do druku sitowego w Europie, co znacznie usprawniło proces produkcji. W roku 1961 Cole & Son otrzymało zaszczyt bycia oficjalnym dostawcą tapet dla dworu królewskiego, a to wyróżnienie przetrwało do dziś. To królewskie uznanie potwierdza doskonałą jakość produktów i sprawia, że dzięki tapetom każdy może poczuć się jak prawdziwa królowa lub król.

Wyświetlanie 1–12 z 17 wyników