Zaznacz stronę

Salon

    Salon to miejsce odpoczynku, oglądania telewizora czy spotkań przy kawie . Często w mniejszych mieszkaniach spełnia również funkcję sypialni a czasem nawet biura domowego czy jadalni. Ważne jest zatem aby ten spokój i wygodę gwarantowały odpowiednio wybrane meble do salonu. W zależności od preferowanego stylu sklep oferuje różne meble do tego wnętrza. Podstawą każdego salonu czy pokoju dziennego są zawsze meble tapicerowane, stoliki kawowe, fotele czy regały i komody.

Praktycznym meblem do wypoczynku z pewnością są wygodne kanapy, sofy czy narożniki.

Kanapy i sofy mogą być 2 lub 3 osobowe. Rozkładane z dodatkowym miejscem do spania lub nie. Ze schowkiem do przechowywania pościeli lub bez. Zazwyczaj jednak te nierozkładane mają lżejszą konstrukcję.

W zależności od potrzeb można w salonie łączyć dwie kanapy w różnych rozmiarach. Taki wybór sprzyja wygodniejszej konwersacji niż jeden nieduży narożnik. Wówczas osoby rozmawiające ze sobą siedzą w komfortowym oddaleniu. W naszej ofercie znajdują się kanapy i sofy w różnych rozmiarach. Wykonane z tkanin obecnie popularnych, jak welur czy o wyraźnym splocie tkanin coraz częściej poszukiwanych. Obecnie modna staje się tkanina obiciowa boucle. Również sofy skórzane i skóropodobne mają wielu zwolenników co widać po ilości zamówień. Szeroka kolorystyka tkanin, rozmiarów, wykończenia czy dodatkowych funkcji z pewnością zadowoli niejednego klienta.

Żadna sofa czy kanapa nie obejdzie się bez stolika kawowego. W zależności zatem od wybranych mebli tapicerowanych i tworzącym tym samym kombinacji warto kupić stolik kawowy do salonu o odpowiednim rozmiarze, wysokości czy dodatkowych funkcjach. Do salonu gdzie znajduje się narożnik warto wybrać większy stolik kawowy aby każda osoba miała łatwy dostęp do niego. Wówczas sprawdzą się stoliki kawowe w kształcie kwadratu lub okrągłym. Można również tworzyć ze stolików kombinacje dwóch czy nawet trzech , jeśli pozwoli na to metraż. Wówczas stoliki mają różne wysokości. Można je łączyć ze sobą chowając je jeden pod drugim lub ustawiać je obok siebie. Takie rozwiązanie jest również bardzo praktyczne. Pozwala na dosunięcie ich do fotela znajdującego się przy sofie czy dosunąć go do osoby siedzącej nieco dalej na sofie.

 

 

 

 

Opisując sofy warto wspomnieć o dopełniającym je meblu, jakim jest fotel. Dzięki niemu powiększamy miejsca siedzące w salonie czy pokoju dziennym ale również może stanowić on nośnik koloru. Obecnie odchodzi się od stosowania foteli z tej samej rodziny. Fotel jest wówczas elementem często nie tylko praktycznym ale również dekoracyjnym. Często są to fotele odbiegające swoim wyglądem od innych mebli tapicerowanych.

       

Fotel bujany to trochę inna kategoria foteli. Coraz częściej pojawia się ten meble w projektach wnętrz. Posiadają przeważnie funkcje relaksującą. Trudniej wypić kawę siedząc na nim ale za to zdecydowanie nadaje się do czytania książek czy oglądania filmów. Szczególnie zadowolone będą z jego posiadania nasze dzieci. Dzięki różnorodności form i tapicerki fotele bujane często goszczą w naszych domach.  

 

 

Komody to meble głównie służące do przechowywania. Dzięki ich uniwersalnej funkcji spotykane niemalże w każdym pomieszczeniu. Te z szufladami najczęściej wybierane są do sypialni. Komody są bardzo pomiestne co czyni je bardzo praktycznym meblem.

Wykonywane są najczęściej z drewna, MDFu czy płyty meblowej. Często zdobione elementami metalowymi, lustrami czy detalami ze szkła. Zatem w zależności od preferowanego gustu łatwo odnaleźć coś dla siebie.

 

 

Pufu i Ławki to dodatkowe mniejsze meble służące do siedzenia. Mogą być okrągłe, prostokątne czy kwadratowe.  

 

 

Ławka wstawiona w przedpokoju czy holu pozwalają na wygodne zdjęcie obuwia czy odłożenie zakupów.

W jadalni natomiast pufa czy ławka może posiadać funkcję dodatkowego miejsca do siedzenia. Szczególnie te z oparciem będą bardziej praktyczne do jadalni.

Często ustawiamy je również w sypialni na końcu łóżka. To bardzo wygodny meble do odłożenia ubrań czy dopełnienia aranżacji sypialni.

Często jednak pufy i ławki stanowią bardziej dekoracyjny mebel wypełniający przestrzeń.

 

 

Regały i szafki to meble zdecydowanie służące do eksponowania ważnych dla właścicieli przedmiotów. Począwszy od książek do bibelotów rodzinnych czy pamiątek z podróży. Regały ze względu na swoje rozmiary zajmują reprezentacyjne miejsce. Można je znaleźć w różnych szerokościach, wysokościach i stylistykach. Zazwyczaj wykonane są z drewna czy płyty meblowej. Obecnie popularne są modele z elementami metalowymi nawiązujące do stylu industrialnego czy loftowego.

Dopełnieniem aranżacji salonu i pokoju dziennego może być barek czyli mobilny stolik najczęściej do serwowania i ekspozycji trunków. Dzięki jego funkcji może być praktyczny podczas imprez na tarasie czy w ogrodzie. Wszystko zależy od potrzeb i wybranego modelu.

Jednak to co sprawia, że salon nasz jest wyjątkowy i taki „nasz” to wszystkie znajdujące się w nim dodatki. Będą to zarówno drobne przedmioty dekoracyjne, jak wazony, zegary, gazetniki, dekoracje ścienne ale również dekoracyjne kosze, obrazy czy świeczniki.

Jednym ze sposobów na ocieplenie wnętrza i wprowadzenia faktur czy koloru są z pewnością tekstylia. Zarówno te w postaci poduszek dekoracyjnych i kocy, jak i dywanów. To dzięki nim w zimne wieczory czujemy przyjemne ciepło pod nogami. Wyróżniamy dywany tkane na płasko czy z wyraźnym dłuższym runem. W zależności od aranżacji w ofercie mamy dywany podzielone ze względu na kolor ( beżowe, białe , czarne, pomarańczowe, niebieskie , zielone czy szare) ale również na kształt (okrągłe i prostokątne) jak i wzór.